03.06.2012

Pegasus BS-500AS
1. O konsoli

BS-500AS - tył

BS-500AS - przód


BS-500AS zwany również jako ''Terminator'' jest konsolą wyprodukowaną w Chinach i jest chyba najbardziej rozpoznawalnym Pegasusem w Polsce. Głównie przez to że większość ludzi posiadała właśnie BS'a. Co prawda konsola jest uznawana za jedną z tych najbardziej shitowych i szczerze przyznam że trochę się tutaj zgadzam. W tym temacie właśnie zrecenzuje ową konsolkę.

2. Wygląd konsoli
Wejścia dla padów (porty)
Wejścia na przewody
Zacznijmy od tego że konsolka wykonana jest z dosyć słabego plastiku, upadnie 10 razy i konsola mocno uszkodzona. Każdy BS jest koloru czarnego oraz posiada dwa guziki ''reset'' i ''power'', które są zawsze koloru niebieskiego. Na środku konsoli jest najczęściej napis koloru złotego z nazwą modelu konsoli czyli w naszym przypadku to ''BS-500AS''. Pegasus posiada również wysuwaną klapkę do zakrywania wejścia na Kartridże może się przydać żeby w środku konsoli nic się nie zakurzyło. W konsoli jest również umieszczona na dole klapka, która umożliwia nam bez problemowe wyjęcie Kartridża. Na samej górze konsoli znajdują się 4 wejścia wejście do TV, Video, Audio oraz na nasz zasilacz tzw. adapter. Na samym dole znajdują się dwa porty dla pada. Pierwszy jest to dla Player'a 1, a drugi dla Player'a 2.

3. Wyposażenie
Zapper
Pad
Po zakupie konsoli i zajrzeniu do pudełka możemy znaleźć: 2 pady, kabel, który należy podłączyć do TV, zasilacz tzw. adapter. Niestety wszystkie przewody do owego Pegasus'a są bardzo krótkie co jest ogromnym minusem. Pad jest bardzo mały mieści się w całej dłoni bez problemowo. Jest on koloru czarnego. Posiada następujące przyciski: Start, Select, A,B, Turbo A i Turbo B co jest wielką nowością oraz strzałki. Tak jak wspomniałem wcześniej przewody są bardzo krótkie łącznie z kablem od pada, tak ok. 60cm. Do konsoli jest czasem dołączany jeden kartridż jest to najczęściej składanka typu: 9999999in1, albo nawet niektóre gry konsola ma w sobie wbudowane. Do konsoli jest również dołączany zapper jest to pistolet, którego używamy w grach typu Duck Hunt. Jest on również czarny i niestety wykonany ze słabej jakości plastiku.

Zasilacz (adapter)
4. Jak podłączyć do TV?
Czyli jak go podłączyć do TV?

Przewód do TV
1. Wyjmij Pegasus'a razem ze wszystkimi przewodami, padem i zapperem.

2. Twój zasilacz powinien wyglądać jak taka ''kostka'' z wtyczką i z takim jakby Jackiem z drugiej strony

3. ''Jacka'' należy podłączyć u góry konsoli w wtyczkę z napisem ''ADAPTER'' w sumie sobie sam raczej będziesz mógł w stanie dopasować i następnie podłącz kostkę z wtyczką do gniazda elektrycznego.

4. Gdy to zrobisz, wyjmij kabel, który umożliwia nam podłączenie Pegasus'a do TV. Z jednej strony jest wtyczka ''Cinch'', którą należy podłączyć do konsoli w takie czarne wejście, a z drugiej strony jest wejście do TV, podłącz również.

5. Następnie podłącz pada lub zappera do portu nr.1 na samym dole konsoli.

6. Gdy to zrobisz uruchom konsolę przyciskiem ''Power'' i włącz TV.

7. Potem wejdź w menu w swoim TV i zacznij w ''strojeniu kanałów'' szukać kanału z naszym uruchomionym Pegasusem. Najlepiej by było jak by gra była uruchomiona z Kartridżem.
Tu należy podłączyć przewód do TV

8. Jeżeli to zrobisz to następnym krokiem będzie wyłączenie konsoli i włożenie naszego Kartridża delikatnie do wejścia w Pegasusie, gdy to zrobisz wciskasz ponownie przycisk ''POWER'' i gra powinna działać poprawnie.

Jest to najłatwiejsza metoda na podłączenie i uruchomienie gry na Pegasus'a.

5. Działanie sprzętu

Co do jego ''działania'' to sprawuje się całkiem nieźle. Większość gier uruchamia bez problemowo nawet takie bardziej wymagające gry. Nawet złotą 5 uruchomi bez zarzutu. Zdarza się dosyć często że uruchomi grę z problemami np. są dziwne paski itp., ale to czasem się zdarzy. Ogólnie w uruchamianiu gier jest mało minusów.

6. Podsumowując
Ogólna prezentacja

BS-500AS jest uznawany za konsolę dosyć słabą i beznadziejną. Z jednej strony racja, ale z drugiej strony nie zgadzam się ponieważ tak jak wspomniałem w poprzednim punkcie większość gier uruchamia bez zarzutu. Jakość zbudowania BS'a jest słaba tutaj mogę się zgodzić oraz te cholerne krótkie przewody.

Pozdrawiam! :) Zakaz kopiowania!

4 komentarze:

 1. świetny artykuł - ja też posiadam właśnie ten model pegazusa :D

  OdpowiedzUsuń
 2. ja też ma taki ale nie działa kiedyś działał ale teraz nie działa masz morze jakieś sugestie

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, posiadam taka sprawna konsolke, tylko ze nie wiem jaki ma byc dokladnie ten kabel Cinch TV? Prosze mi powiedziec! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kabel antenowy to prawdopodobnie(bo używam org.) "Computer RF antenna TV" - czyli np. taki stosowany do łączenia z Atari. Natomiast z kablami cinch jest problem. W teorii wystarczy jeden dla video i jeden dla audio - czyli można kupić zwykłą parę cinch audio do podłączania m. in. sprzętu do głośników cinch(np. w Amigach, nieco droższym sprzęcie muzycznym, dekoderach, magnetowidach etc.). On jest dość kiepsko wykonany i najzwyczajniej wyjście może nie działać.

  Jeśli komuś nie działa konsola trzeba przede wszystkim pokręcić wtyczką od zasilania, sprawdzić czy zasilacz daje napięcie etc. Jakość wykonania i spasowania elementów jest kiepska. Jednakże to mistrzostwo podobno przy obecnych najtańszych Pegasusach, gdzie kartridże z większą ilością gier po prostu nie działają...

  OdpowiedzUsuń